eSuba.eu     Hry online     Tapety na plochu     1001Hry     Překlep, překlepy     SuperHry     Webgames     GoodGame Empire    
1000wallpapers.eu - Tapety na plochu

Není ruleta jako ruleta. Jaký je rozdíl mezi evropskou, francouzskou a americkou verzí?

Ruleta patří k nejoblíbenějším hazardním hrám, ale protože ji většina lidí hraje jen pro zábavu, málokdo ví, že existuje několik rozdílných verzí. Ruleta je považována za jednoduchou, zábavnou a velmi napínavou hru a jednotlivé varianty vznikly díky tomu, že milovníci hazardu prahli po nových mechanismech.

Historie hry ruleta je zajímavá a postupem času se její původní podoba formovala do několika druhů. Nyní rozlišujeme tři základní verze, a to americkou, evropskou a francouzskou ruletu. Rozhodnete-li se ruletu vyzkoušet, měli byste se pravidly daného druhu rulety seznámit předem. Minimalizujete tak riziko vyhrocených situací a zvýšíte svou šanci na výhru.

Pravidla jednotlivých druhů rulety jsou podobná, ale přesto existuje několik zásadních rozdílů, které byste neměli podcenit.

Evropská ruleta

Evropská ruleta má 37 polí. Čísla od 0 do 36 ve třech barvách (zelená pro nulu, červená a černá pro zbylá čísla). Žetony mají stejnou barvu, takže vám nezbude, než si zapamatovat, kde jste je umístili.

Francouzská ruleta

Online francouzská ruleta se na první pohled nijak neliší od evropské rulety. Jeden drobný, ale přesto významný rozdíl spočívá v jednoduchých neboli rovných sázkách s výplatním poměrem 1:1 (např. červená/černá). Vsadíte-li na některou z těchto sázek a padne nula, dostanete polovinu vkladu zpátky. Jedná se o pravidlo známé jako La Partage. Budete-li mít možnost, vždy preferujte francouzskou ruletu před evropskou.

Americká ruleta

Americkou ruletu poznáte podle toho, že se na plátně vyskytuje o jedno pole navíc. Rozložení barev je identické, ale přítomná je i tzv. dvojitá nula. Profesionální hráči vědí, že je zvyšuje house edge (výhoda kasina).

Hodnota house edge je u francouzské/evropské rulety s jednou nulou 2,70 %. House edge americké rulety je 5,26 %.

Nyní již víte, jaké rozdíly panují mezi jednotlivými druhy rulety. Kterou verzi si zahrajete, je jen na vás.

© 2005 - 2023 Hry-Online.com XHTML 1.0, CSS 2.0 & Design: Martin Nosek, PHP@MySQL: Holy AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA